O značce

O Balade en Provence

Značka se zrodila v malé vesničce Opio v srdci Provence, domově francouzských mistrů výroby parfémů. Když majitelé firmu před 4 lety zakládali, tak došli k překvapivému zjištění. Většina klasických kosmetických produktů na trhu (zejména šamponů, sprchových gelů apod.) obsahuje přes 80% vody, doplněné chemickými konzervanty. To vše v plastovém obalu.

Tížila je představa nákladních lodí, aut a letadel, které svým provozem zatěžují životní prostředí, aby přepravili “spousty vody s trochou chemie v plastu”. Rozhodli se to změnit a vytvořit produkty, které nebudou potenciálně škodit lidem, ani planetě a hlavně – neprodávat spousty vody v plastu.

Od té doby pracuje tým Balade en Provence na vývoji nových produktů, jejichž účinné látky by byly v co nejvíce koncentrované podobě a neustále je vylepšuje, tak aby jejich používání přinášelo zákazníkům radost. Značka Balade en Provence si klade za cíl, vnést do každého produktu část vůní a atmosféry tohoto jedinečného kraje.

Filozofie značky

Filozofií značky je šířit “bienveillance”. Jedná se o francouzský pojem, který by se dal volně přeložit jako “touha činit dobro”. To je založeno na přesvědčení, že člověk nemusí chtít spasit celý svět, stačí právě těch pár malých krůčků, které mohou podpořit stav životního prostředí a přispět tak i kvalitě života nás všech. Tento přístup Balade en Provence uplatňuje při vývoji nových produktů, interakci se zákazníky, práci s klienty a kolegy i nakládání s odpady. Cílem je poskytovat lidem inspiraci ke drobným krůčkům, které zvýší kvalitu nejen jejich života, ale i okolí.

Nabízené produkty

Značka Balade en Provence vznikla proto, aby přinášela “bienveillance”, tedy činila “dobro” lidem i životnímu prostředí. Všechny produkty jsou vyráběny z hodnotných přírodních surovin, mají certifikát Vegan society a nejsou testovány na zvířatech. Při vývoji je kladen důraz na vysokou funkčnost a minimalizaci dopadů na životní prostředí, včetně využívání kompostovatelných, či znovu využitelných materiálů, a to v co nejvyšší možné míře.

Mise značky

Misí značky Balade en Provence je návrat k pevným mýdlům a šamponům – v kostce. V této podobě je znali i naši prarodiče. Jedná se o klasiku, kterou postupem času nahradily tuby plné vody a zbytečné chemie. Kostky představují koncentrovanou formu, která šetří náklady i životní prostředí.

#MoveToSolid

#VraťSeKeKlasice

#myFlowBase

Kosmetika v kostce

Filosofií značky je minimalizace obsahu přebytečné vody v kosmetických přípravcích. Proto hlavní linií představují právě tuhá mýdla a šampony v prvotřídní BIO kvalitě, na které navazují další produkty. Mezi základní suroviny patří francouzský zelený jíl, šípkový olej, hroznový olej a kokosový olej.

Mezi výhody patří

  • 98% - 100% přírodní, veganské složení, BIO certifikát Earth Durable.
  • Certifikace VEGAN Society.
  • Vyšší koncentrace než klasické přípravky na vodní bázi.
  • Delší výdrž.
  • Kompaktní rozměry, skvělé na cestování.
  • 100 % kompostovatelné balení.
  • Bez obsahu palmového oleje, sulfátů a konzervantů.

Výrobní metoda: Studený proces

Všechny produkty jsou vyráběny ručně, za pomoci pomalých, tradičních metod, které umožňují zachování skvělých vlastností surovin. Jejich základem je směs vysoce kvalitních esenciálních olejů s dalšími přírodními surovinami. Jedná se například o oleje (hroznový, kokosový, řepkový), bambucké máslo a francouzský jíl.

Všechny “kostky” se suší po dobu 30 dnů na dřevěných policích. Oproti běžným mýdlům a šamponům nejsou následovně zahřívány, aby nedošlo ke znehodnocení použitých surovin.