Často kladené

dotazy

Často

kladené

dotazy

V čem jsou mýdla, šampony a krémy v kostce lepší?

Mýdla, šampony a krémy v tuhé formě jsou lepší volbou nejen pro vás, ale i životní prostředí. Většina konvenční kosmetiky je balena do plastů, může obsahovat dráždivé látky a hlavně až 85% vody – zákazník si tak kupuje vlastně „drahou vodu s trochou přidané chemie“. Oproti tomu jsou produkty Balade en Provence, s certifikovaným BIO a vegan původem, balené v kompostovatelných krabičkách. Jedná se o přírodní produkty, jejichž složení je šetrné i vůči citlivým osobám. Díky vyšší koncentraci účinných látek (tím, že neobsahují vodu), vydrží déle, než klasický šampon nebo sprchový gel. V konečném důsledku se tedy jedná nejen o vysoce kvalitní a šetrnou, ale i cenově srovnatelnou alternativu ke konvenční kosmetice.

Jaká je životnost kostky?

Mýdla, šampony a krémy v kostce jsou koncentrovanější než běžné přípravky. Proto je jejich životnost i navzdory výrazně menším rozměrům delší! Jedna kostka o hmotnosti 40g nahradí přibližně 2 klasické lahvičky s vodou, 80g kostka až 3.

Jak o kostku pečovat?

Po použití je důležité nechat kostku znovu uschnout na suchém místě, kde cirkuluje vzduch. Díky tomu zůstane pevná a nebude zbytečně ztrácet svou hmotnost.

Je kostka vhodným řešením na cesty?

Jistě! Kostky Balade en Provence jsou geniálním doplňkem k moři, na hory i na chatu. Nehrozí, že by se vám vylily v tašce, jsou lehké a skladné. Díky absenci vody je lze bez problému vzít na palubu letadla. Mimo to vám také déle vydrží. Pro jejich snadné převážení a používání na cestách nabízíme praktickou cestovní krabičku.

Jaké je složení mé kostky?

Pro výrobu kostek je použita efektivní kombinace esenciálních olejů a přírodních másel. Nejčastěji se jedná o bambucké máslo, levandulový olej, oleje z citrusů a další přírodní ingredience. Jejich kombinace ve správném poměru zajistí požadovaný účinek konkrétního produktu. Jedno mají ovšem společné, a tím je šetrná péče, která dlouhodobě chrání a vyživuje pokožku, či vlasy.

Co má kostka neobsahuje?

Vysoká kvalita a šetrnost jsou klíčovými hodnotami Balade en Provence. Všechny kostky jsou proto BIO (certifikát BIO Earth Durable), vegan (certifikát Vegan society and Cruelty free) a neobsahují palmový olej, sulfáty, konzervanty ani jiné dráždivé látky.

Jak se kostky vyrábí?

Kostky jsou vyráběny ve Francii pomocí osvědčených řemeslných metod, pomocí použití tzv. studeného procesu. Zpracování při nízké teplotě je sice časově náročné, ale umožňuje zachování funkčních vlastností použitých přírodních olejů, které kostkám propůjčují přírodní a autentickou texturu.

Jsou produkty „zero-waste“?

Nejen samotný výrobek, ale i veškeré obalové materiály jsou recyklovatelné. Krabičky jsou 100% kompostovatelné, k jejich potištění je používán šetrný ekologický inkoust.

Jsou produkty vegan a netestované na zvířatech?

Ano, všechny produkty jsou certifikovány společností Vegan society, nejsou testovány na zvířatech.

Mají produkty BIO certifikát?

Ano, všechny produkty jsou v prvotřídní bio kvalitě, což dokládá certifikace BIO Earth Durable.